Targul de Craciun din Bucuresti va asteapta incepand de maine

Devenit deja o traditie in capitala, targul de Craciun deschide oficial sezonul sarbatorilor de iarna. Organizat in Piata Constitutiei, targul de Craciun ii intampina pe vizitatori cu atractii care celebreaza Craciunul autentic romanesc. Spectacole artistice, casa lui Mos Craciun, carusel, patinoar, personaje de poveste, bucate traditionale si multe daruri de sarbatori va asteapta incepand de maine, in perioada 1 – 30 decembrie 2016 intre orele 10:00 – 22:00.

Program Targul de Craciun Bucuresti 2016

  • 1 decembrie
    18:20 – 18:50 FANFARA MEZZOFORTE
    18:50 – 18:53 CORUL DE COPII RADIO (Imnul National)
    18:53 – 19:08 CORUL DE COPII RADIO
    19:09 – 19:10 DISCURS PRIMAR GENERAL SI APRINDEREA LUMINILOR
    19:10 – 19:15 CORUL DE COPII RADIO
    19:15 – 19:30 ORCHESTRA NATIONALA VALAHIA, maestru dirijor Marius Zorila
    19:30 – 19:45 ANSAMBLUL FABRICA DE FOLCLOR
    19:45 – 19:50 ORCHESTRA NATIONALA VALAHIA
    19:50 – 20:20 LAVINIA GOSTE & ORCHESTRA NATIONALA VALAHIA
    20:20 – 20:40 GRUPUL IZA
    20:40 – 20:45 DANS DIN MOLDOVA – SCOALA DE DANS LARISA SI MARIN BARBU
    20:45 – 21:15 LAURA LAVRIC
    21:15 – 21:20 DANS DIN OLTENIA – SCOALA DE DANS LARISA SI MARIN BARBU
    21:20 – 21:40 FLORIN VASILICA SI GRUPUL TELEORMAN
    21:40 – 22:00 ANSAMBLUL FOLCLORIC DOINITA
    22:00 – 22:05 DANS DIN ARDEAL – SCOALA DE DANS LARISA SI MARIN BARBU
    22:05 – 22:35 DINU IANCU SALAJANU
    22:35 – 23:00 MARIA DRAGOMIROIU
  • 2 decembrie
    11:00 – 12:30 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
    12:30 – 13:20 PAM PAM (TEATRU MUZICAL)
    18:00 – 19:00 SIMONA NAE
    19:00 – 20:00 PAULA SELING
    20:00 – 21:00 MARCEL PAVEL
  • 3 decembrie
    11:00 – 12:30 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
    12:30 – 13:20 MEZZO FORTE
    18:00 – 19:00 CAMIOANE IN MULTIME
    19:00 – 20:00 PACT
    20:00 – 21:00 PROCONSUL
  • 4 decembrie
    11:00 – 11:30 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
    11:30 – 12:00 MEZZO FORTE
    12:00 – 13:00 PLAIURILE SAMBURESTIULUI
    12:00 – 13:00 SCOALA COPIILOR MINARDO
    18:00 – 19:00 EL NEGRO
    19:00 – 20:00 BERE GRATIS
    20:00 – 21:00 PASAREA ROCK
  • 9 decembrie
    17:30 – 18:00 ANSAMBLUL FABRICA DE FOLCLOR
    18:00 – 19:00 CONSTANTIN MAGUREANU
    19:00 – 19:30 EDA
    19:30 – 20:00 OVIDIU KOMORNYIK
    20:00 – 20:30 VLAD MIRITA
  • 10 decembrie
    11:00 – 12:00 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
    12:00 – 13:00 CUNUNA DIN SOPARLITA
    13:00 – 15:00 CONCURS DANSUL IERNII – FAZA I
    18:00 – 18:30 BAMBI
    19:00 – 19:30 BRASS TONES QUINTET
    19:30 – 20:30 TUDY ZAHARESCU BAND
    20:30 – 21:00 CORNELIA SI LUPU REDNIC
  • 11 decembrie
    11:00 – 12:05 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
    12:05 – 12:30 ANSAMBLUL VICTORIA ART
    12:30 – 13:00 MEZZO FORTE
    13:00 – 14:00 ANSAMBLUL MLADITE ILFOVENE
    17:30 – 18:00 JURJAK
    18:00 – 19:00 THE KRYPTONITE SPARKS
    19:00 – 20:00 THE MONO JACKS
    20:00 – 21:00 ROBIN AND THE BACKSTABBERS
  • 16 decembrie
    17:00 – 17:30 MARIUS CIPRIAN POP
    17:30 – 18:00 NICOLAE VOICULET
    18:00 – 19:00 COMUNITATEA ELENA
    19:00 – 20:00 FANFARA 10 PRAJINI
    20:00 – 21:00 COBZALITY
  • 17 decembrie
    11:00 – 12:00 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
    12:00 – 13:00 HORA FLORILOR
    13:00 – 14:00 ANSAMBLUL MLADITE ILFOVENE
    17:30 – 18:00 ANSAMBLUL DOINA OLTULUI
    18:00 – 19:00 OVIDIU HOMORODEAN
    19:00 – 20:00 CRISTINA BALAN
    20:00 – 21:00 BOSQUITO
  • 18 decembrie
    11:00 – 12:20 CORUL ANDANTINO
    12:20 – 13:00 ATELIERUL DE MUZICA – ALINA SORESCU
    13:00 – 15:00 CONCURS DANSUL IERNII – FINALA
    18:00 – 18:30 CORUL ACCOUSTIC
    18:30 – 19:00 CLAUDIA HANGHIUC & BRASS QUINTET
    19:00 – 20:00 MATILDA PASCAL COJOCARITA CU STEFAN CIGU, HORATIU CIGU SI ALIN PASCAL
    20:00 – 20:30 LUMINITA ANGHEL
    20:30 – 21:30 GABRIEL COTABITA
  • 23 decembrie
    18:00 – 18:30 LETICIA MOISESCU
    18:30 – 19:00 BLUE NOISE
    19:00 – 20:00 NARCISA SUCIU
    20:00 – 21:00 ELENA GHEORGHE
  • 24 decembrie
    11:00 –12:00 GASCA ZURLI
    12:00 – 13:00 DANUBIUS DIN CORABIA
    12:00 – 13:00 CONTRAPUNCT
    18:00 – 18:30 JAZZAPELLA
    18:30 – 19:00 DUCU BERTZI
    19:00 – 20:00 GOSPEL MOODS
    20:00 – 21:00 NICU ALIFANTIS & ZAN
  • 25 decembrie
    11:00 – 13:00 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
    19:00 – 19:30 GRUPUL VOCAL ACAPELLA
    19:30 – 20:00 OPERETTA STARS
    20:00 – 21:00 FUEGO
  • 26 decembrie
    11:00 – 11:50 TEATRUL MUZICAL PAM PAM
    12:15 – 13:00 ANSAMBLUL VICTORIA ART
    17:30 – 18:00 ALEXANDRA USURELU
    18:00 – 18:30 CORUL PATRIARHIEI ROMANE
    18:30 – 19:00 CORUL OPERA
    19:00 – 20:00 VITA DE VIE
    20:00 – 21:00 IRIS
  • 27 decembrie
    11:00 – 11:50 TEATRUL MUZICAL PAM PAM
    12:15 – 13:00 ANSAMBLUL VICTORIA ART
    18:00 – 18:30 CORNELIA TIHON
    18:30 – 19:00 OANA SARBU
    19:00 – 19:30 SILVIA DUMITRESCU SI CORUL ANDANTINO
    19:30 – 20:30 STEFAN HRUSCA
Top