Skip to content
ȘTIRI DE ULTIMĂ ORĂ
ȘTIRI DE ULTIMĂ ORĂ

Știri pe scurt: comunicate.info

  • Acasa
  • Cookies
  • Servicii
ȘTIRI DE ULTIMĂ ORĂ

Știri pe scurt: comunicate.info

Rareș Bogdan vorbește posibilitatea de a ocupa o funcție în Guvern: „Dacă PNL, premierul Nicolae Ciucă, colegii consideră că e nevoie, mă voi supune dorinței partidului”

, 30 septembrie 2022

Europarlamentarul PNL Rareş Bogdan a vorbit despre intrarea în Executiv, dacă PNL, premierul Nicolae Ciucă, colegii din BPN, consideră că la momentul rotativei premierilor este nevoie de prezenţa sa, se va supune dorinţei partidului. El a mai spus că PNL va obţine trei sau patru poziţii la rotativa premierilor, în 2023, şi anume vicepremier, SGG, ministerul Trandporturilor, Ministerul Finanţelor.

”Deocamdată suntem în 2022, îmi fac treaba, zic eu extrem de serios la PE. Nu îmi doresc să plec de la Parlamentul European, din contră, Mă simt foarte bine şi mă simt din ce în ce mai bine relaţional şi cred că la ora actuală, fără laudă, sunt unul dintre europarlamentarii români foarte activi şi foarte influenţi (..) Eu cred că astăzi asta e menirea mea”, a spus europarlamentarul, întrebat dacă ar renunţa la manndatul de la Bruxelles, pentru o poziţie în Guvern.

Rareş Bogdan a precizat că ”dacă PNL, premierul Nicolae Ciucă, preşedinte al PNL, colegii din BPN, consideră că la momentul rotativei este nevoie de prezenţa sa, sau de modul său de a comunica sau de anumite abilităţi, talente ale sale în politica internă, se va supune dorinţei partidului, dar nu face parte din dorinţele sale”.

”Sunt două trei domenii unde m-aş pricepe, poziţiile sunt toate ocupate şi ar părea că vreau să înlocuiesc pe cineva”, a spus Rareş Bogdan despre ministerul pe care l-ar putea ocupa.

Europarlamentarul a menţionat că PNL va obţine trei sau patru poziţii la rotativa premierilor, în 2023, şi anume vicepremier, SGG, ministerul Trandporturilor, Ministerul Finanţelor.

Comunicate noi Stiri

Navigare în articole

Previous post
Next post

Related Posts

Salonul auto de la Munchen scoate la iveală concurența chineză în cursa pentru mașini electrice

4 septembrie 2023

Constructorii auto europeni trebuie să îşi dovedească abilitatea de a concura cu noii jucători asiatici în era automobilelor electrice, la toate capitolele, începând de la produse şi până la strategii financiare destinate controlării lanţurilor de aprovizionare, susţin analiştii şi directorii de companii prezenţi la salonul auto IAA din Munchen, transmite…

Read More

După 8 ani, DNA a clasat un dosar al fostului ministru Relu Fenechiu, acuzat că ar fi luat o mită de 4,3 milioane euro

3 aprilie 2024

DNA a clasat un dosar al lui Relu Fenechiu, fost ministru al Transporturilor și ex-lider al PNL Iași, acuzat în 2016 că ar fi primit o mită de 4,3 milioane de euro ca să intervină pentru a asigura finanțarea de către Ministerul Educației a unui program.

Read More

Practici cenușii în campania electorală: „Ca în Vestul Sălbatic/ Când donezi materiale cu însemnele partidului apare o mare problemă”

27 februarie 2024

Legea oferă posibilitatea partidelor să se promoveze prin diverse evenimente, activități sau materiale promoționale în timpul campaniei electorale. Cu toate acestea, anumite practici sunt la limita legii, astfel că depistarea neregulilor este extrem de dificilă.

Read More
Echipamente Sportive Artimex
Echipamente Sportive Artimex

Categorii știri

  • Administratie publica (1.461)
  • Afaceri / Comert (2.148)
  • Arhitectura / Design (174)
  • Arta / Divertisment (350)
  • Auto / Moto (1.861)
  • Banci / Asigurari (14.085)
  • Comunicate noi (137.847)
  • Comunicate top (34)
  • Educatie / Cultura (391)
  • Finante / Contabilitate (6.300)
  • Horoscop 2023 (1.209)
  • Industrie / Tehnologie (391)
  • Institutii publice (3.904)
  • Internet (314)
  • IT / Comunicatii (245)
  • Logistica / Transport (1.812)
  • Magazine online (111)
  • Media / Publicitate (344)
  • Monden / Lifestyle (2.530)
  • Politica (7.054)
  • Resurse umane (218)
  • Sanatate (455)
  • Sport (530)
  • Stiinta / Cercetare (767)
  • Stiri (136.483)
  • Turism (88)

Site-uri utile

  • Coloring pages
  • Digital wallet
  • Horoscop zilnic
  • Implant dentar Bucuresti
  • Retete de slabire
  • Stiri pe surse
  • Taxi Heathrow

Știri zilnice online din surse sigure

Fiți la curent cu ultimele știri zilnice pe scurt. Alegeți o sursă de informare corectă și sigură. Comunicate.info, organizație neguvernamentală independentă, neafiliată politic și apolitică.

Comunicatele de presă, sursele de știri, informațiile economice și social-politice sunt preluate zilnic din presa scrisă din România și sunt publicate ca știri de ultimă oră, știri zilnice, știri pe scurt, cu caracter și în scop informativ pentru toți cititorii noștrii.
©2025 ȘTIRI DE ULTIMĂ ORĂ | WordPress Theme by SuperbThemes